Blog

40-lecie matury – spotkanie klasowe

40 lat minęło – od matury. Spotykaliśmy się już w klasowym gronie wcześniej dwukrotnie, ale nigdy w tak dużym składzie, więc cieszyłem się baaardzo, bo kilka koleżanek zobaczyłem teraz po raz pierwszy od 40 lat!

20 osób z poniższego zdjęcia (Dzień Kobiet – 8 marca 1975 r. – dwa miesiące przed maturą) pojawiło się na tym spotkaniu.

 

A to z wycieczki zaraz po maturze, na początku czerwca 1975 roku – w Szczecinie przed Teatrem Współczesnym na Wałach Chrobrego. Wtedy po raz pierwszy byłem w Szczecinie, a miesiąc później zdawałem egzaminy na Wydział Budowy Maszyn i Okrętów Politechniki Szczecińskiej 😉

Przed spotkaniem w ośrodku wypoczynkowym w Niesulicach (nad pięknym jeziorem Niesłysz) ta część z nas, która przyjechała wcześniej do Świebodzina, była na mszy w intencji zmarłych już uczniów z naszej klasy.

 

Potem były odwiedziny w budynku naszej ukochanej szkoły…

…pospacerowaliśmy po korytarzach, zajrzeliśmy nawet na lekcję matematyki (to zdjęcie na początku z 1975 roku było robione właśnie w tym gabinecie)…

Profesor Koczorowski był naszym matematykiem. Był gościem naszego spotkania. Wszyscy podkreślaliśmy, że był przewspaniałym nauczycielem. Byliśmy uczniami klasy o profilu matematyczno-fizycznym, więc te dwa przedmioty były w tygodniowych planach zajęć najmocniejsze. Przydało się później – podczas studiów byłem liderem z matematyki w mojej grupie  🙂

 

 

 

Potem był wyjazd do Niesulic.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Planujemy kolejne spotkanie – za jakiś czas 🙂

 

3 Komentarzy “40-lecie matury – spotkanie klasowe

 1. Witam Jurku!

  Gratuluję dobrej zabawy w gronie koleżanek i kolegów z klasy. Życzę następnych rocznic.

  Jurku, jeśli pozwolisz chciałbym zadać Ci pytanie na temat książki w, która miała ukazać się na początku roku 2016. Pisałeś, że umieścisz w niej plany i porady jak przygotować się do 5, 10 km itd.
  Czy rzeczywiście przygotowujesz taka pozycję książkową i czy ukaże się na rynku w terminie o, którym pisałeś?

  Pozdrawiam

  • Tak, szykuję książkę „Trening biegowy metodą Skarżyńskiego”, w której będą całoroczne plany przygotowań dla biegaczek/biegaczy szykujących się do kolejnego sezonu na 10 km (nie interesuje ich dystans dłuższy), do półmaratonu (nie myślą – jeszcze – o maratonie) lub do maratonu (czyli startujących także na wszystkich krótszych dystansach). Planowany termin wydania luty-marzec przyszłego roku.

 2. Jurek na tych zdjęciach widać jak wspaniale na człowieka działa sport i zdrowy tryb życia. Wyglądasz jakbyś był od nich ze 20 lat młodszy. Życzę zdrowia i pozdrawiam !

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>