Blog

A-Float czyli coś kosmicznego dla ciała i duszy

Floating to coś nowego w Polsce w sferze regeneracji organizmu.  W Szczecinie jest SPA z dwiema kapsułami do floatingu. Byłem – spróbowałem. Jestem pod wrażeniem!

O co chodzi? Trzeba się położyć w kapsule, w której znajduje się specjalny typ solanki. Obecność soli powoduje, że nie toniemy, a unosimy się na jej powierzchni. Grawitacja zostaje „wyłączona”, gdyż ma się wrażenie, że lewitujemy jak kosmonauci w przestrzeni kosmicznej, w próżni. Nawet najwygodniejszy materac wyda się twardym łożem przy tej formie leżenia.

Zaleca się zamknąć kapsułę i zgasić w niej światło. Pozostajemy w zupełnej ciemności, co pewnie niektórych odstraszy, czy wręcz przerazi, ale do ciemności można się (podobno) przyzwyczaić. Mi to nie sprawiało kłopotu.  Gdy 60-minutowa sesja w kapsule wystartuje przez pierwsze 10 minut słyszy się specjalnie do tego projektu przygotowaną muzykę (ja wybrałem typu… kosmicznego, rzecz jasna – rewelaaacja!), która delikatnie dobiega do naszych uszu. Potem na 45 minut zapada zupełna cisza. Ciiicho, aż uszy bolą 😉 Ciemność i cisza, a do tego to niewiarygodnie przyjemne uczucie lewitowania – niemal usypiało, ale nie zasnąłem (chociaż  zdarza się to niektórym podczas floatingu, lecz nie ma żadnych zagrożeń). Na 5 minut przed końcem znów słychać w głośniku muzykę i powoli wracamy do rzeczywistości. Po zakończeniu kąpiel i kilkunastominutowy odpoczynek.

Wszystkim „śmiertelnie” zapracowanym, ścigającym się z realiami życia codziennego, zestresowanym, szukającym wyciszenia , którego ta godzinna sesja na pewno dostarczy – POLECAM! Floating to dwa w jednym – coś przyjemnego dla ciała i coś kojącego dla duszy.

Kto nie spróbuje, ten nie przekona się o jego niewiarygodnie „kosmicznym” działaniu.  A opowiedzieć tego nie sposób.

 

 

 

 

 

4 Komentarzy “A-Float czyli coś kosmicznego dla ciała i duszy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>