Blog

3-16 września – Michała „Bieg życia”

Michała poznałem w podkwidzyńskim Opaleniu, gdy prowadziłem tam szkolenie biegowe. Właśnie otrzymałem od niego maila:

Panie Jerzy,

przygotowuję się do samotnego przebiegnięcia wzdłuż Polski. Z Opalenia do Zakopanego. W trzecią rocznicę rozpoczęcia leczenia 3 września wybiegnę z Opalenia, aby przeżyć najwspanialsze dwa tygodnie mojego życia, aby przeżyć coś, na co czekałem ponad 2 lata. Większość osób uważa to za szalony pomysł, ale są to przeważnie osoby, które nie biegają i nie rozumieją tego.

Swoją przygodę z bieganiem rozpocząłem w Centrum Leczenia Uzależnień „Zapowiednik” w Opaleniu. Pokonując bardzo często swoje bariery zarówno psychiczne jak i fizyczne, przemierzając leśne ścieżki, bieganie z czasem stało się moim sposobem na życie, moim motorem napędowym do normalnego życia bez uzależnień. Teraz po zakończeniu leczenia wiem, jak bardzo ten rodzaj sportu pomógł mi odzyskać równowagę psychiczną i jak wiele dla mnie znaczy. Nie zależy mi na zdobywaniu czegokolwiek, na udowadnianiu komukolwiek, jak dobrze biegam….. chcę po prostu aby zawsze bieganie było obecne w moim życiu. Nauczyło mnie samodyscypliny, samokontroli, a endofiny uwalniane z każdym kilometrem mają pozytywny wpływ na mnie.

Obecnie przygotowuję się do spełnienia mojego marzenia, które zakiełkowało we mnie na początku leczenia, kiedy poczułem po raz pierwszy, że bieganie to właśnie TO. Przez bardzo długi okres dojrzewało we mnie i rozkwitało, aby teraz mogło zaowocować spełnieniem.
Oto plan mojego „Biegu życia”:

3.09. Opalenie – Mały Rudnik

4.09. Mały Rudnik – Toruń

5.09. Toruń – Lipno
6.09. Lipno – Płock
7.09. Płock – Bedlno
8.09. Bedlno – Łódź
9.09. Łódź – Wola Krzysztoporska
10.09. Wola Krzysztoporska – Kruszyna
11.09. Kruszyna – Żarki
12.09. Żarki – Olkusz
13.09. Olkusz – Kraków
14.09. Kraków – Rabka Zdrój
15.09. Rabka Zdrój – Zakopane
16.09. Zakopane ( Gubałówka)

Za Pana pośrednictwem, jako osoby cenionej, pragnę prosić wszystkich przyjaciół biegaczy o wsparcie i doping na mojej trasie marzeń.

Michał

——–

Michał – trzymam kciuki za udany bieg życząc przede wszystkim pogody (także, a może przede wszystkim ducha) każdego dnia i na każdym kilometrze tej fascynującej przygody.

Wierzę w to, że na trasie będzie Ci towarzyszyło wielu tych, którzy rozumieją ideę, która była motorem podjęcia decyzji o rozpoczęciu tego biegu.

P-O-W-O-D-Z-E-N-I-A!

PS. Mam nadzieję, że prześlesz mi fotorelację, którą z radością zamieszczę na stronach mojej witryny.

——–

I co? P-O-M-O-Ż-E-C-I-E Michałowi? 🙂

 

 

12 Komentarzy “3-16 września – Michała „Bieg życia”

 1. No a jak … to ziomus z roboty i sympatyczna istotka ;)) i zabawkowo pocisnie ta trase ;))) za rok wiecej ludziska pobiegnie z Michalalkiem ;D

 2. Michał, to wspaniały facet. Wiele już pokonał, a przed nim na pewno jeszcze więcej, ale z całego serca życzę mu powodzenia w tym biegu życia. Wierzę, że da radę i pokona wszelkie bariery.
  Cała rodzina trzyma kciuki i śle buziaki. Zdobywaj góry!

 3. Michał,
  pokonałeś już nie jedną „ścianę” nie do pokonania dla przeciętnych ludzi,jesteś żywym dowodem wyznaczania i osiągania tego co nieosiągalne.

  wierzę w Ciebie
  AW

 4. Cały biegający Płock wspiera Michała i trzyma kciuki. Na pewno będziemy na trasie Lipno-Płock i mamy nadzieję, że inne miasta z trasy też się przyłączą. Świetna akcja, wspaniała idea, nietuzinkowy chłopak. Tak trzymaj i nie poddawaj się!!!!!
  Płock P-O-M-O-Ż-E!!!! A Wy P-O-M-O-Ż-E-C-I-E????

 5. Michał dziś twój pierwszy dzień wierzę że dasz radę i pokonasz cała trasę i wygrasz ten Bieg Życia życzę ci tego z całego serca trzymamy kciuki i pozdrawiamy powodzenia

 6. NO I DAŁ RADĘ!!!!!!!!!!MICHAŁ, JESTEŚ WIEEEELLLLKIII! WSZYSCY GRATULULUJEMY CI OGROMNEJ SIŁY I WYTRWAŁOŚCI!!!.MOŻESZ WSZYSTKO. JESTEŚMY Z CIEBIE DUMNI. GRATULACJE? TO ZA MAŁO!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>