Blog

www.biegniemydlapatryka.pl

 

W sobotę i niedzielę, 20-21 lipca, popłynęliśmy i pobiegliśmy dla Patryka!

Stowarzyszenie Runner’s Power jest propagatorem biegania ze Śremu (koło Poznania).

Patryk Nowak to trzyletni chłopiec chory na rdzeniowy zanik mięśni (SMA2). Jest to choroba skracająca długość życia. Chłopiec potrzebuje ciągłej kosztownej rehabilitacji i leczenia.

W dniach 20-21 lipca na rzece Warcie, odbył się maraton pływacki.

Pan Roman Bartkowiak, aktualny rekordzista świata w pływaniu długodystansowym, chcąc ustanowić kolejny rekord, zadedykował swój wyczyn Patrykowi! Maraton i sztafeta pływacka wystartowała pod hasłem „Płyniemy dla Patryka”. Pływacy mieli do pokonania 130 km z Ksawerowa do Śremu. Oficjalny czas Maratonu to 21:41:20!!! Tym samym Pan Roman Bartkowiak ustanowił kolejny REKORD ŚWIATA!!!

Stowarzyszenie biegaczy Runner’s Power przyłączyło się do akcji. W sobotę kilkuosobowa sztafeta wyruszyła z Ksawerowa do Pyzdr, aby w niedzielę pobiec w dalszą drogę z Pyzdr do Śremu.

Trasa sztafety wiodła przez okoliczne miejscowości i przeplatała się z trasą maratonu pływackiego, aby na mecie w Śremie wspólnie świętować wielki sukces. Biegnąc, gorąco dopingowaliśmy pływaków z mostów znajdujących się na wspólnym szlaku akcji „Płyniemy i biegniemy dla Patryka”, a także informowaliśmy mieszkańców okolic o celu i charakterze maratonu pływackiego i obu sztafet, starając się w ten sposób pomóc Patrykowi w zebraniu pieniędzy na nieustanną walkę z chorobą!

Dodatkowo postanowiliśmy zadedykować Patrykowi cały ten sezon biegowy! Start każdego z Runner’sów uświetni koszulka z wizerunkiem Patryka. Mamy nadzieję, że w ten sposób uda nam się pomóc chłopcu i podarować mu kila dodatkowych lat życia.

Pomóc może każdy!!

Komitet Organizacyjny akcji „Płyniemy dla Patryka” zwraca się z prośbą o wsparcie kosztownego leczenia tego przesympatycznie uśmiechającego się chłopca. Każdy, kto wpłaci na podane niżej konto minimum 15,00 zł otrzyma specjalny Certyfikat a wszyscy, którzy okażą pomoc przy organizacji przedsięwzięcia otrzymają dyplomy.

Wpłaty dla Patryka prosimy przesyłać:
Fundacja na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem
ul. Mickiewicza 21, 63-100 Śrem
Konto bankowe: 56 9084 0003 0002 9261 2000 0001
z dopiskiem dla Patryka Nowaka

Więcej informacji na temat przebiegu tego wydarzenia na stronie www.biegniemydlapatryka.pl

 

 

 

 

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>