Blog

Maciek Kurzajewski trenował w Szczecinie

Maciek Kurzajewski szykuje się do tegorocznego sezonu realizując od początku grudnia plany metody Skarżyńskiego. Jego przylot do Szczecina na firmową imprezę Banku PKO BP, której – wraz z żoną Pauliną – był prowadzącym,  wykorzystaliśmy na wspólny przedpołudniowy trening.

Maciek ma za sobą serię krosów i dzisiaj miał w planie pierwszy bieg w drugim zakresie. Miał pokonać 6 km tempem 5:00/km – takie „pierwsze koty za płoty”, które mają być pomocne w ocenie jego aktualnych możliwości i służyć do ustalenia prędkości kolejnych treningów tego typu.

Zaczęliśmy klasycznie – od rozgrzewającego truchtu i 3 przebieżek, a po tym seria ćwiczeń rozciągających.

 

Gotowe. Zaraz się zacznie 😉

 

Start…

ONek sprawiał wrażenie, że skądś Maćka zna. Jakoś tak dziiiwnie na niego spoglądał. Zresztą Maciek nie był mu dłużny. Też ma ONka, więc był zainteresowany tym „kibicem” – przynajmniej na pierwszym okrążeniu.

6 km zaliczone w 30:08, czyli po 5:01/km. Tętno ostatniego kilometra 170, czyli było trochę za szybko, by utrzymać tę prędkość na kolejnym WB2. Za tydzień pobiegnie 8 (ew. 10 km), po 5:15-5:10/km) . Zobaczymy, jak to wyjdzie. Metodą prób i błędów ustalę jego prędkość przelotową dla WB2.

Po odpoczynku – a jakże – 3M.

Zmęczony, ale zadowolony. Pierwsze koty za płoty 😉

A wieczorem, w szczecińskiej operze…

 

Gwiazdą wieczoru była Kayah. Była w znakomitej formie i jej koncert na żywo mógł się podobać.

 

Z lewej Paulina Smaszcz-Kurzajewska, w środku Kayah, z prawej Maciek zamykają tę udaną imprezę.

 

 

 

 

 

3 Komentarzy “Maciek Kurzajewski trenował w Szczecinie

  1. 5:00/km to wstęp do gry zwanej bieganiem. dobrze, że się powiodło, nawet przy tym wyższym tętnie. przy odpowiedniej ilości kilometrów w 1-szym zakresie (pod warunkiem regularności) można już wkrótce liczyć na 12 km w godzinę przy tętnie 165/min dzięki czemu Maćka będzie można zaliczyć do grona biegaczy.

    pozdrawiam z Afryki

    Waldek

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>