Blog

Rawicz: ZK w biegu…

 

 

Już w tę sobotę – 20 października – w Rawiczu odbędą się dwa półmaratony. A właściwie jeden. Skąd ten dylemat? Na terenie miejscowego Zakładu Karnego trenujący bieganie więźniowie będą rywalizowali na 100 okrążeniach 211-metrowej pętli wokół więziennych magazynów rozgrywając „swój” półmaraton, gdy w tym samym momencie na pętlę wokół więziennych murów na trasę półmaratonu ruszą „wolni” miłośnicy biegania. Dzielić ich będzie więzienny mur – łączyć pasja biegania.

Żeby było ciekawiej łączyć obie grupy będzie kilku zaproszonych biegaczy (w tym m.in. ja), którzy część dystansu pokonają po jednej a część po drugiej stronie tego muru.

Więźniowie od dawna szykują się do tego biegu, mając za sobą kilka sprawdzianów i testów, które miały na celu pokazanie im ich miejsca w półmaratońskim wężyku zdążającym do mety. Poniżej zdjęcia ze sprawdzianu na 10 km, który odbył się w sierpniu:

 

Sprawdzian poprzedzała oczywiście obowiązkowa rozgrzewka.

 

Potem było kilka słów o taktyce biegu

 

Za chwilę start…

 

Pamiątkowe zdjęcie z jedną z grup (biegły dwie). Dla ciekawości – zwycięzcy sprawdzianu uzyskali wyniki poniżej 40 minut. Dodam, że pętla spacerniaka ma tutaj 145 metrów i składa się z 4 ostrych zakrętów (pod kątem prostym) pokonywanych co ok. 35 metrów.  Na zwykłej trasie z pewnością byli oni w stanie przebiec te 10 km w czasie poniżej 38 minut!

 

Po biegu jeden z uczestników sprawdzianu wręczył mi i Jurkowi Górskiemu własnoręcznie wykonane notatniki i segregatory z logosami naszych firm.

 

Czyż nie oryginalna pamiątka? Dziękuję 🙂

 

2 Komentarzy “Rawicz: ZK w biegu…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>