Blog

4. wydanie „Biegiem przez życie” już w sprzedaży :)

Najnowsze – czwarte już – wydanie mojego poradnika dla biegaczy „Biegiem przez życie” , dostępnego dotąd tylko na imprezach biegowych, można już zamawiać z mojej strony (zakładka Moje książki).

Książka ma teraz aż 502 strony i dołączona jest do niej nowo nagrana płyta DVD.

Jest dedykowana biegającym kobietom i kandydatkom na biegaczki, a rozszerzona jest – dzięki współpracy z fachowcami z branż – m.in. o porady dla kobiet biegających w okresach ciąży oraz połogu (dr Ewa Goncikowska), czy o porady związane z szeroko rozumianym pojęciem kontuzji i ich leczenia (warszawska klinika rehabilitacji ORTOREH). Rozbudowany jest rozdział dotyczący dekad życia, a weterani mogą przeanalizować swój trening, konfrontując go z „pojedynkiem” Skarżyński kontra Borowski.

Rzecz jasna nastąpiła aktualizacja danych statystycznych i rekordów, są poprawki i rozszerzenia – wszystko podane w nowym – myślę, że atrakcyjnym – designie (Tomasz Kardyński).

Około 100 stronic książki jest zupełnie nowych, więc to nie tylko „lifting”, ale atrakcyjne rozbudowanie wynikające z… życzeń czytelników poprzedniego wydania, które napływały do mnie w różny sposób. Czyli… chcesz? Masz! 🙂

Zapraszam do lektury i życzę… rekordowych biegów 🙂

PS.  W najbliższym czasie będzie ją można kupić bezpośrednio ode mnie w Biurze Zawodów przed Biegiem Niepodległości w Warszawie (9-11.11.), gdzie będę miał swoje stoisko. Tam będą obowiązywały niższe ceny „targowe”, czyli 55 zł za „Biegiem przez życie, 45 zł za „Maraton i ultramaratony”, a cena kompletu (obie książki) będzie wynosiła tylko 90 zł.

24 Komentarzy “4. wydanie „Biegiem przez życie” już w sprzedaży :)

 1. Panie Jurku, mam drugie wydanie, trzeciego nie widziałem, a ciekaw jestem, czy ta edycja też zaczyna się od motto z Lance’a Armstronga? [pytam bez złośliwości, ciekaw jestem Pańskiego zdania na wiadomy temat]

 2. Tak, motto się nie zmieniło, ale fakt, że udowodniono Armstrongowi doping niczego nie zmienia – od człowieka z rakiem, „skazanego” niemal na śmierć, stał się sportowcem wysokiej klasy. Teraz wiadomo, że z pomocą dopingu, ale bez niego byłby na pewno dobry, choć nie tak dobry, jak wtedy myśleliśmy. Jednak jego walka o powrót do zdrowia i do sportu nie zdezaktualizowała się i może być mottem działania każdego w podobnej sytuacji. Trzeba dobrze poznać chorobę i walczyć z nią – to najlepsza droga do przezwyciężenia jej 🙂

 3. Czy istnieje mozliwosc zakupu ksiazki w jakiejs wersji online lub jakas przyspieszona procedura dotyczaca wysylki zagranicznej? Mieszkam w londynie, listopad sie rozpoczal a ja chcialabym biegac ‚metoda Skarzynskiego’ pogoda iscie polska
  pozdrawiam serdecznie

 4. Na razie książka jest tylko w wersji „papierowej”. Wysyłam je oczywiście za granicę. Koszt przy przelewie na podany na mojej stronie rachunek to cena książki (55 zł) + koszty wysyłki Pocztą Polską (przesyłka ekonomiczna 47 zł – dociera zwykle w ciągu tygodnia, lub priorytetowa 65 zł – dociera w ciągu 3-4 dni). Zamówienie najlepiej złożyć mailem: jerzy@skarzynski.pl
  Pzdr. serdecznie

 5. Witam. Właśnie przymierzam się do złożenia zamówienia. Z przyjemnością przeczytałem wydanie trzecie – pożyczyłem od kolegi. Chce jednakże mieć swój egzemplarz. Bo warto:)! Mam pytanie do Pana – czy gdzieś dostępny jest „Maraton” z 2008 r. (bo nowszego wydania chyba nie ma)? Najchętniej zamówiłbym komplet:).

  Pozdrawiam

 6. Panie Jurku, poważnie myślałem i nadal myślę o zakupie tej książki, ale martwi i nurtuje mnie to, iż jest dedykowana kobietom… Chodzi mi o to, czy znajdę tam wiele cennych rad i wskazówek dla mnie, jako początkującego biegacza z dużymi ambicjami, czy tez może okaże się, wszystko jest podporządkowane kobietom… Nie wiem, czynie będę czuł się głupio czytając i korzystając z książki dla kobiet… Pozdrawiam.

 7. Radku, nie ma obaw. Inne dedykowałem na przykład członkom swojej rodziny ale to wcale nie znaczyło, że tam są porady dla nich 😉 Myślę, że w mojej książce jest za mało porad dla kobiet, ale… czekam na książkę dla biegaczy, napisaną przez biegaczkę. To będzie (mam taką nadzieję) trochę inne spojrzenie na tematy biegowe. Pzdr. serdecznie.

 8. Panie Jurku, dzięki Panu zacząłem biegać w 2007 roku. Chciałbym kupić najnowsze wydanie Pana książki na prezent na 14 listopada br. Czy jest szansa, że do tego czasu sprzedaż będzie wznowiona? Pozdrawiam.

  • We wtorek dodruk dotrze do mnie z drukarni. Od środy (13 listopada) wznawiam wysyłkę. Proszę o mailowe lub telefoniczne zamówienie.

 9. Witam,
  czy jest szansa, jeżeli 15 grudnia zamówię książke to dotrze do mnie w najbliższym tygodniu, mieszkam w Warszawie. Chciałabym ją kupić na prezent gwiazdkowy.
  pozdrawiam
  Marta

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>